UV filtrs

UV filtrs

UV filtrs

KAS IR UV FILTRI?

Esam par tiem tik daudz dzirdējuši, bet kas UV filtri ir patiesībā? 
Saules vai UV filtrs ir viela, kas filtrē noteiktu starojumu, lai aizsargātu ādu no saules staru kaitīgās ietekmes. UV filtri ir aktīvās sastāvdaļas saules aizsargkrēmā. Būtībā tie palīdz pasargāt ādu no apdeguma un bojājumiem. 


DIVI UV VEIDI: DIVU VEIDU AIZSARDZĪBA 

Divu veidu UV stariem ir dažāda ietekme uz ādas audiem, tāpēc nepieciešama atbilstoša aizsardzība.

UVB 
UVB stari ir atbildīgi gan par iedeguma, gan apdeguma veidošanos. Sauļošanās līdzekļos UVB aizsardzības līmeni apzīmē ar „SPF” vai „Saules aizsardzības faktoru”. 

UVA
UVA stari ir atbildīgi par novecošanu un alerģijas rašanos. Sauļošanās līdzekļos UVA aizsardzības līmeni apzīmē ar „PA”, kas norāda „UVA aizsardzības pakāpi”.

KATRĀ REĢIONĀ IR ATŠĶIRĪGAS VAJADZĪBAS

Tava dzīves vieta nosaka nepieciešamo UV filtra līmeni. Aizsardzības vajadzības ir atkarīgas no klimata un saules iedarbības, tieši tāpēc pastāv dažādi saules filtru veidi. UVA un UVB stari faktiski atšķiras pēc platuma grādiem. 

Piemēram...
Franču sievietes saņem augstu UVB devu, bet nedaudz UVA, tāpēc viņām ir vajadzīgs saules filtrs, lai izfiltrētu UVB starus, tātad produkti ar augstu SPF. 

Āzijas sievietes tiek stipri pakļautas gan UVB, gan UVA stariem, tāpēc viņām ir nepieciešami dažādi filtri, lai filtrētu visus UV starus. Viņām vajadzīgi produkti ar SPF un PA (UVA aizsardzības indikatoru).
 

garnier
Visas sastāvdaļas