PRODUKTI: ŠAMPŪNS KĀ IZVĒLĒTIES

PRODUKTI: ŠAMPŪNS KĀ IZVĒLĒTIES

PRODUKTI: ŠAMPŪNS KĀ IZVĒLĒTIES

Kā atrast labāko šampūnu saviem matiem?

Dažreiz mēs varam apmaldīties plašajā šampūnu piedāvājuma klāstā. Šampūns sausiem matiem, šampūns taukainiem matiem, šampūns sašķeltiem galiem... Bet vai tie tiešām atšķiras?

Un kā lai atrod sev vispiemērotāko?


Zini savu matu tipu

Jā, tie visi atšķiras cits no cita. Katrs no tiem ir paredzēts citam mērķim, un tajos var būt pievienotas atšķirīgas sastāvdaļas. Tāpēc pirms pareizā šampūna izvēlēšanās ir skaidri jāzina, kāds ir tavs matu tips. Tev arī jāņem vērā, kādām matu procedūrām savus matus pakļausi — vai tā būtu matu krāsošana, vai ieveidošana ar dažādām karstumierīcēm.
Vai tavi mati ir biezi vai plāni? Bieziem matiem noteikti būs nepieciešams iedarbīgāks un barojošāks šampūns, kas palīdz arī atšķetināt matus un tos dziļi attīrīt. Izmēģini dziļi attīrošu šampūnu, lai atbrīvotos no visiem netīrumiem un tavi mati būtu veselīgi un spīdīgi. Savukārt plāniem matiem ir vajadzīgs saudzīgāks šampūns ar maigākām sastāvdaļām, lai pārāk nekairinātu galvas ādu, jo bieži vien plāno matu īpašnieces cīnās ar taukainu galvas ādu. 


Tā kā šampūnu tu uzklāj tieši uz galvas ādas, tev jāpārliecinās, ka nelieto tādu šampūnu, kas saasinās tavu sauso vai taukaino matu problēmu. Šampūns sausiem matiem parasti satur vairāk dabīgās eļļas un mazāk vai nemaz alkohola, novēršot pārlieku lielu izžūšanu. Krāsotiem matiem īpaši labi ir šampūni, kas nesatur sulfātus, tā pasargājot matu krāsu no izbalēšanas. Šampūns taukainiem matiem satur vairāk attīrošas vielas, kā arī olbaltumvielu veicinošas sastāvdaļas un vitamīnus, lai stiprinātu matus un uzlabotu to augšanu. 


Zini, kad mazgāt matus

Visbeidzot, svarīgāk par pareizā šampūna izvēli ir tā lietošana — lieto šampūnu tikai tad, kad tas tiešām ir nepieciešams. Dabīgi sausu galvas ādu spēcīgs attīrošs šampūns var vēl vairāk sausināt, tāpēc to vajadzētu izmantot tikai vienu reizi nedēļā. Tas pats attiecas uz taukainiem matiem, jo mazgāšana var izraisīt vēl lielāku tauku sekrētu izdalīšanos no galvas ādas.
 

Visi padomi