PRODUKTI: MUSS, KRĒMS, ŽELEJA, EĻĻA, SERUMS EĻĻAS UN SERUMI

Produkti: muss, krēms, želeja, eļļa, serums eļļas un serumi

PRODUKTI: MUSS, KRĒMS, ŽELEJA, EĻĻA, SERUMS EĻĻAS UN SERUMI

Eļļas un serumi: kas tie ir, un vai tev tie ir vajadzīgi?

Mūsdienās izvēlēties matu eļļu un serumu var būt nomācoši. Tu esi pārliecināta, ka tavās matu kopšanas procedūrās trūkst kaut kas ļoti būtisks, bet īsti nezini kas... Patiesībā atšķirība starp matu eļļu un to, ko citi dēvē par tās greznāko brālēnu — matu serumu, ir gaužām maza, tāpēc šajā sakarā mēs sniedzam vairākus noderīgus ieteikumus.


Kopšana un ieveidošana, iesūkšanās matos un matu pārklāšana

  • Vienkārši sakot, matu eļļas ir matu kopšanas, nevis ieveidošanas produkti. To sastāvā ir dažādas dabīgās eļļas, kas palīdz mitrināt tavus matus un atjaunot tavu matu dabīgās eļļas; citas, atkarībā no eļļas formulas, arī palīdz tos atšķetināt vai stiprināt, veicināt to augšanu.
  • Savukārt matu serumu mērķis ir tieši pretējs — tas drīzāk ir matu ieveidošanas produkts. Serumu sastāvā ir silikons, un to mērķis ir nolīdzināt vai iztaisnot matus, vai padarīt tos īpaši spīdīgus. Serums pārklāj katru matu ar silikona aizsargkārtu, kas palīdz nolīdzināt matu kutikulu un piešķirt tiem spīdumu, radot skaistus un spīdīgus matus. Šī silikona kārta arī aizsargā pret karstuma izraisītiem bojājumiem, tāpēc serumu ir īpaši labi izmantot pirms matu ieveidošanas ar karstumu, vai tā būtu matu žāvēšana, taisnošana vai lokošana.
  • Matu eļļas drīzāk iesūcas matos nekā pārklāj tos, tādā veidā dziļi iedarbojoties uz matu kutikulu un barojot matus no iekšpuses. Tas nozīmē, ka arī eļļas palīdz uzlabot matu spīdumu, jo veselīgāki mati, jo tie būs spīdīgāki un mirdzošāki.
  • Abi produkti iedarbojas vislabāk tad, kad mati vēl ir pavisam slapji. Serumu matos jāiestrādā uzreiz pēc dušas un pirms matu ieveidošanas, izmantojot ķemmi ar retiem koka zariem. Tas pats attiecas uz eļļu. Bet, ja tev ir nepieciešama īpaša matu kondicionēšana, vari to ieklāt pirms vai pat dušas laikā, lai pasargātu matus no šampūna iedarbības.

Īsāk sakot, ja tev ir vajadzīga matu barošana, lai atjaunotu bojātus vai sausus matus ar matiem tik ļoti vajadzīgo eļļu, tad lieto matu eļļu. Ja vēlies novērst matu pūkošanos un pasargāt tos ieveidošanas laikā vai piešķirt tiem īslaicīgu spīdumu, lieto matu serumu!
 

Visi padomi