MATU PROBLĒMA: KĀ AIZKAVĒT MATU IZKRIŠANU

Matu problēma: kā aizkavēt matu izkrišanu

MATU PROBLĒMA: KĀ AIZKAVĒT MATU IZKRIŠANU

Ikdienā nepieciešamais, lai aizkavētu matu izkrišanu

Pastāv dažādi matu izkrišanas iemesli, bet dažu vienkāršu pārmaiņu un jaunu darbību ieviešana tavā ikdienas rutīnā var to aizkavēt un saglabāt tavus matus veselīgus. 


Matu kopšana ilgtermiņā
Ikdienas matu kopšanā ierobežo matu krāsu izmantošanu, tā saglabājot matus veselīgus un biezus. Nemazgā tos pārāk bieži, kā arī pārāk daudz neizmanto matu ieveidotājus vai fēnu augstas temperatūras režīmā. Ievērojot šīs norādes, tu būsi labi parūpējies/-usies par savu galvas ādu, palīdzot novērst matu izkrišanu.


Dzīvesveida ietekme
Stresam ir negatīva ietekme uz visu tavu ķermeni, un mati nav izņēmums. Ievērojot sabalansētu dzīvesveidu, veselīgas ēšanas paradumus un fiziskās aktivitātes, tu būtiski samazināsi savu stresa līmeni un aizkavēsi matu izkrišanu. Apvieno to visu ar regulāru atpūtu, un par to būs pateicīgi ne tikai tavi mati.

Matu mitrināšana ir ļoti būtiska, lai aizkavētu matu izkrišanu, un tas ir vienkārši izdarāms, izdzerot divus litrus ūdens dienā un izvairoties lietot pārāk daudz kofeīna. Burkānu, olu un siera (ar lielu daudzumu A vitamīna) lietošana uzturā saglabās tavus matus stiprus, aizkavējot to lūšanu. Ar dzelzi bagāti pārtikas produkti (sarkanā gaļa, spināti) matiem sniedz skābekli, kā arī palīdz saglabāt to dabīgo krāsu!

Lielisks papildinājums šiem uztura ieteikumiem ir fiziskās aktivitātes. Fiziskā slodze ļauj nervu sistēmai atslābt un nosūtīt lielu daudzumu skābekļa tavai galvai! Tu redzēsi, ka fiziskās aktivitātes labi palīdz samazināt arī stresa līmeni. Tev nav jādodas uz sporta zāli, ja nevēlies. Pamēģini vienkāršus jogas vingrinājumus!

Lai novērstu matu izkrišanu, liela nozīme ir arī labam miegam. Ja miegam veltīsi astoņas stundas dienā, tad pamanīsi to, ka ne tikai samazināsies tavs stresa līmenis, bet arī to, ka galvas āda saņems pietiekami daudz skābekļa un uzlabosies asinsrite, kas ir svarīga, lai mati būtu kupli!
 

Visi padomi