ĀDAS KAIRINĀJUMS: CĒLOŅI

VISIZPLATĪTĀKIE ĀDAS KAIRINĀJUMA CĒLOŅI UN KĀ NO TIEM IZVAIRĪTIES

ĀDAS KAIRINĀJUMS: CĒLOŅI

Īss kopsavilkums ar visizplatītākajiem ādas kairinātājiem, no kuriem izvairīties, lai iegūtu veselīgu ādu.
Neatkarīgi no tā, vai tev parasti ir jutīga āda, reizēm tevi var pārsteigt pēkšņs ādas karinājums, apsārtums vai nieze, kas parādās bez jebkāda pamatota iemesla. Šajā rakstā varēsi uzzināt par visizplatītākajiem ādas kairinātājiem, no kuriem (salīdzinoši vienkārši) varēsi izvairīties, veicot ikdienas ķermeņa kopšanu.


Izplatītākie ādas kairinātāji
Ir zināms, ka atsevišķi metāli izraisa ādas kairinājumu. Visbiežāk ādu kairina niķelis un kobalts, kuri bieži tiek izmantoti bižutērijā.  Ja esi pamanījusi, ka šie metāli kairina tavu ādu, tev būs jāatrod kāds cits metāls, ar ko tos aizvietot. Platīns parasti ir droša izvēle.


Arī daži audumi salīdzinoši bieži kairina ādu, jo īpaši rupji audumi, piemēram, vilna. Visbiežāk kairinājumu izraisa krāsvielas, līmes vai citas vielas, kas izmantotas ražošanas procesā. Ar vienkāršu audumu valkāšanu bieži ir pietiekami, lai izvairītos no ādas kairinājuma, taču tev iespējams nāksies veikt vairākus izmēģinājumus līdz atradīsi piemērotākos.


Gumija (un latekss) ir diezgan izplatīts alergēns, kas parasti izraisa kādu ādas reakciju (nieze, apsārtums vai zvīņošanās). Vienīgā izeja ir izvairīšanās no tā, bet tas var būt sarežģīti.
Atsevišķi augi, pārtikas produkti un smaržas var izraisīt ādas kairinājumu, ko drīzāk varētu dēvēt par alerģiju. Atrast īsto aleģijas izraisītāju var būt sarežģīti, bet, kad tas ir noskaidrots, tad labākais risinājums ir no tā izvairīties.


Sviedrene (sārti izsitumi) ir plaši sastopams ādas kairinātājs, kuru bieži pasliktina svīšana un berze. Ja pamani, ka tavai ādai ir šāda reakcija, siltā laikā un sportojot valkā brīvu un labi elpojošu apģērbu.


Ziepes ir biežs ādas kairinātājs, no kura arī ir ļoti vienkārši izvairīties. Ja tev ir jutīga āda, ziepju vietā izmanto mitrinošu ķermeņa mazgāšanas līdzekli. Ne tikai ziepes, bet arī mājsaimniecības tīrīšanas līdzekļi un apģērba mīkstinātāji bieži izraisa ādas kairinājumu, no kura var viegli izvairīties. Tīrot māju, velc cimdus, un izvēlies hipoalerģiskus produktus bez smaržas.


Ja tava āda ir kairināta, izmēģini Garnier Intensive 7 days līnijas nomierinošos produktus!
 

garnier
Visi padomi