SAUSA ĀDA UN MITRINĀŠANA

SAUSA ĀDA UN MITRINĀŠANA

SAUSA ĀDA UN MITRINĀŠANA

ATŠĶIRĪBA STARP SAUSU ĀDU UN DEHIDRĒTU ĀDU

Nezini atšķirību starp sausu un dehidrētu ādu? Atbildes noskaidrošana var tevi paglābt no liekām raizēm (un nepatīkamu izsitumu rašanās)!


Ir dienas, kad tev liekas, ka tava āda ir sausa un plēkšņaina, kamēr citās dienās ir sajūta, ka tā ir viscaur taukaina. Iespējams, tev ir sausa āda uz rokām un kājām, bet tajā pašā laikā arī taukainas ādas izraisīti izsitumi. Lai arī šie simptomi var būt gaužām apgrūtinoši, tev ir cerība tikt ar tiem galā, vairāk uzzinot par sausu un dehidrētu ādu, tās cēloņiem, atšķirībām un to, ko vari darīt lietas labā.

Palīgā! Mana āda ir gan SAUSA, gan TAUKAINA!
Meklējot ādas kopšanas produktus, parasti atrodi tādus, kas paredzēti sausai vai taukaina ādai... bet ko darīt, ja tava šķiet gan sausa, gan taukaina? Pirms cel paniku, zini, ka šis var būt (pilnīgi normāls!) gadījums, kurā āda dabīgi ir viena tipa, bet tā reaģē pilnīgi pretēji. Atceries, ka āda ir ļoti jutīga un tā reaģē uz apkārtējiem faktoriem, vienmēr cenšoties atrast līdzsvaru. Tāpēc, ja tev ir dabīgi taukaina āda, tās sausināšana ar kādu produktu vai gadalaiku maiņa var likt organismam saražot vēl lielāku tauku sekrēta daudzumu nekā pirms tam. Kāds būtu risinājums šai situācijai? Tas var šķist pilnīgi pretēji tam, ko saka tava intuīcija, bet ādas mitrināšana var būt pat vēl svarīgāka tieši taukainas ādas īpašniecēm.


Atšķirība starp taukainas ādas un sausas ādas mitrināšanu
Ja esi saskārusies ar iepriekš aprakstīto situāciju, tev visticamāk ir taukaina un dehidrēta āda. Šīs problēmas risinājums ir ādas mitrināšana gan no iekšienes, gan ārienes. Tas nozīmē, ka ikdienā jādzer daudz ūdens, kā arī lokālai lietošanai jāizmanto eļļu nesaturošs mitrinošs līdzeklis. Otrs variants ir tāds, ka tev, iespējams, ir dabīgi sausa āda, kas nozīmē to, ka regulāri saskaries ar ādas plēkšņainumu, zvīņošanos un niezi. Šajā situācijā ir nepieciešams ikdienas mitrinošs līdzeklis — eļļa, losjons, pieniņš vai kas cits. Izvēlēties labāko ikdienas ķermeņa ādas kopšanai atbilstoši tavam ādas tipam ir būtiski, lai saglabātu ādas veselīgo izskatu un izvairītos no tādiem nepatīkamiem simptomiem kā izsitumiem vai ādas plēkšņainuma.
 

Visi padomi