DROŠA SAULE TAVAM MAZULIM

Pasargā savu bērnu no saules apdegumiem

DROŠA SAULE TAVAM MAZULIM

Mazuļiem patīk spēlēties un pavadīt laiku ārā, bet saule var būt kaitīga viņu jutīgajai ādai un neviens negrib riskēt ar iespējamiem saules apdegumiem. Mazie var būt satraukti vai niķīgi, kad runa ir par saules aizsarglīdzekļiem, tāpēc ir labi, ja Tev jau ir plāns. Te būs daži saules drošības padomi, lai pasargātu savu mazuli:

Saules aizsarglīdzekļi

Mazuļiem ir īpaši jutīga āda, tāpēc ir labi būt piesardzīgam. Izvēlies saules aizsarglīdzekļus, kuriem ir augsts SPF faktors un kuri bloķē UVA un UVB starus. Vislabākā izvēlē visnotaļ būs tie līdzekļi, kas ir īpaši piemēroti bērniem.

Saules aizsarglīdzekļus ir jāuzklāj vismaz 20 minūtes pirms došanās saulē, lai aktīvajām sastāvdaļām ir laiks iedarboties. Uzklāt produktu mazulim/bērnam, kurš tikko nonācis pludmalē ir ne tikai neefektīvāk, bet arī sarežģītāk, jo vienīgais par ko bērns spēs domāt būs spēlēšanās vai plunčāšanās ūdenī.

Atceries atkārtoti (ik pēc 2h) uzklāt saules aizsarglīdzekļus (biežāk, ja bērni pavada laiku ūdenī).

Papildus aizsardzība

Pat tad, ja ir atkārtoti un bagātīgi uzklāti saules aizsarglīdzekļi, tā joprojām nav pietiekoša aizsardzība mazulim. Mazi bērni nav tik spējīgi izturēt karstumu un ir neaizsargāti pret pārkaršanu un dehidratāciju. 

Pārliecinies, ka Tavs mazulis uzņem pietiekoši daudz ūdens un pavada pietiekoši ilgu laiku ēnā. Paņem līdzi saulessargu un ieplāno kādas aktivitātes laikā, kad saule ir visspēcīgākā, tādējādi pasargājot gan sevi, gan ģimeni no saules apdegumiem. Neaizmirsti arī par cepuri, plānām drēbēm un saulesbrillēm.
Pat galvenais – palīdzi mazulim izbaudīt laiku pludmalē, vienlaicīgi saglabājot drošību, uzturoties saulē.  

Visi padomi